Lumbini Tea Valley Ceylon

Historia plantacji zaczyna się w 1975 r. kiedy to Mr. Jayawardana zasadził swój pierwszy krzew herbaciany w dolinie Lumbini. Dolina położona jest 450 m n.p.m. w regionie Ruhuna.

Plantacja jest otoczona dziewiczym lasem deszczowym Sinharaja (wpisanym na listę UNESCO). Jest to jedyny taki las w Sri Lance. Gęstość tlenu wytwarzanego przez drzewa ma ogromny wpływ na jakość i smak herbaty. Dodatkowo docierająca do doliny Lumbini bryza znad Oceanu Indyjskiego miesza się z tlenem z lasu Sinharaja, nadając liściom herbaty charakterystyczny smak nazywany „smakiem miodu kwiatowego z lasów deszczowych”.

Rodzinna plantacja Lumbini Tea Valley Ceylon obecnie jest producentem jednych z najlepszych cejlońskich herbat.

Co sprawia, że każda z herbat jest wyjątkowa:

1.        To najwyższej jakości liście zbierane w 100% ręcznie.

2.       Są to herbaty ortodoksyjne a więc produkowane w tradycyjny, klasyczny sposób

3.       Posiadają charakterystyczny smak kwiatowo-miodowy, wynikający z bezpośredniego sąsiedztwa jedynego, dziewiczego lasu deszczowego na Sri Lance "Sinharaja".

4.       Herbaty produkowane bez użycia chemikaliów, z dbałością o mikroklimat i dolinę Lumbini.

5.       Herbaty jednego pochodzenia, co oznacza, że herbaty są produkowane z liści pochodzących z określonego obszaru produkcji herbaty i nie są zmieszane z liśćmi z innych obszarów i różnej jakości.

6.       Specjalistyczne rodzaje herbat (herbaty ręcznie robione).

7.       Posiadają certyfikat lwa cejlońskiego.

8.       Wyprodukowane z pasją i miłością przez mistrzów smaku Dalu i Giri, którzy posiadają łącznie ponad 50 letnie doświadczenie w sztuce wytwarzania herbaty.